Zapraszamy
Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku. W szkole prace wykonywane są pod kierunkiem pań ze świetlicy oraz p. Beaty Kwaśniak. Koordynatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

 

Bajki i baśnie
Bajki i baśnie to jedne z najbardziej fascynujących epickich gatunków literackich. Z jednej strony pozwalają czytelnikom przenieść się do odległych, nierzadko magicznych światów, z drugiej jednak, ze względu na swoją integralną przynależność do kultury i folkloru, pozostają mocno osadzone w naszej rzeczywistości. W tych opowieściach poszukujemy nie tylko zabawy i rozrywki, ale również uniwersalnych prawd i wzorców, poruszających aforyzmów i skłaniających do przemyśleń morałów. Dziś po te krótkie opowiastki tak samo chętnie sięgają dzieci jak i dorośli. Ich wspólna lektura to zawsze gwarancja pożytecznie, ale również przyjemnie spędzonego czasu. Z myślą o wszystkich – tych dużych i małych – czytelnikach, prezentujemy na wystawce zbiory bajek i baśni, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

To już jesień
Promyki słońca tańczące pośród żółtych, pomarańczowych, brązowych i czerwonych liści. Krajobrazy wielobarwnych pól i lasów. Pstrokate szaliki i czapki, pasiaste parasolki, niebieskie kurtki i trampki. Błyszczące kasztany, nogi szurające w liściach, gumowce pluskające w kałuży. Pani Jesień spacerująca w sukni ze złocistych liści ze swoją świtą wiewiórek. JESIEŃ to bardzo ciekawa i KOLOROWA pora roku. W bibliotece można sięgnąć po książeczki opisujące tę piękną porę roku, część z nich znajduje się na wystawce pt. „JESIEŃ”.