Świetlica przy ZPO nr 1

rok szk. 2015/2016

WARSZTATY "CEGŁA"
W dniu 23.03.2016r odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci, pt. "Cegła", czyli Z czego słynie moje miasto... Inspiracją do zajęć przeprowadzonych przez panią Agnieszkę Dąbrowską, Małgorzatę Gałkowską oraz Ewę Szymanek było uświadomienie dzieciom łączności "duchowej" z regionem, w którym mieszkają i poznanie specyfiki swojego regionu. To jeden z elementów działań pedagogicznych i wychowawczych. W toku tych zajęć dzieci chciały dowiedzieć się między innymi o tym, dlaczego Kraśnik słynie z cegły?, z jakiego materiału wykonana jest cegła?, czy z gliny można ulepić wszystko, co się chce?, czy glina jest lepka? itp. Aby móc odpowiedzieć na wiele pytań dzieci dotyczących cegły i materiału, z którego jest wykonana, dzieci włączone zostały do zajęć o charakterze "doświadczalnym". To nie nauczyciel odpowiadał im na zadane pytania, lecz sami uczniowie poprzez różne doświadczenia z cegłą i gliną odnajdowały odpowiedzi na swoje pytania. Zajęcia okazały się być świetną zabawą dla uczniów. Poznali między innymi historię cegielni, zawody związane z budownictwem, charakterystyczne cechy naszego regionu. Na warsztatach dzieci min. mierzyły cegłę, sprawdzały czy cegła może pływać, czy jest ciężka, jaką konsystencję i właściwości ma glina-jak wygląda przed i po dodaniu do niej wody, jaki ma kolor i co z niej można ulepić i zrobić. Zajęcia, w których dzieci uczą się poprzez doświadczenia będą odbywały się częściej.
 

KONKURS PLASTYCZNY "WIOSNA"
W dniach od 14.03.2016r do 21.03.2016r odbył się Konkurs plastyczny "Wiosna", w którym wzięły udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Organizatorami Konkursu były pani Agnieszka Dąbrowska, Małgorzata Gałkowska oraz Ewa Szymanek. Celem Konkursu było min. uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, zachęcanie do wspólnej zabawy oraz rozwijanie zdolności manualnych dzieci. 31.03.2016r w świetlicy spośród wielu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców Konkursu " Wiosna".
I miejsce zajęła Karolina Kur III a
II miejsce- Damian Garbacz II c
III miejsce- Jakub Wójcik II b
Przyznane zostały również wyróżnienia dla poszczególnych uczniów:
Klaudia Krzyżak-II b, Julia Zielińska-I b, Wilk Martyna-III b, Wnuczek Milena-III a, Boś Weronika-IV a, Garbacz Wiktoria-II a, Łukasik Wiktoria-II c, Dąbrowski Filip-II c, Albin Jagoda-V a.
Uczniowie dostali drobne upominki w postaci zabawek oraz dyplomy za udział w Konkursie. Wszystkim dzieciom serdecznie Gratulujemy!!!
 

KUCHCIKOWO

W dniu 04.12.2015r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. "Kuchcikowo". Organizatorem zajęć była pani Agnieszka Dąbrowska, ktora z grupą dzieci robiła ciasteczka. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i pożytku. Uczniowie poznali prosty przepis na ciasteczka, poznali zasady higienicznej pracy "w kuchni", pomagali sobie nawzajem przy zagniataniu i wałkowaniu ciasta. Na koniec lekcji nastąpiła wspólna degustacja wypieków, które okazały się przepyszne.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


25.11.2015r. został zorganizowany Dzień Pluszowego Misia. Organizatorami imprezy szkolnej były panie ze świetlicy- Ewa Szymanek, Agnieszka Dąbrowska i Małgorzata Gałkowska. W tym dniu na apelu szkolnym zostały zaprezentowane piosenki o misiu i wiersze-rymowanki, których bohaterem był miś. Wystawiono również prace plastyczne dzieci z przedszkola, które dotyczyły ulubionej dziecięcej zabawki. Wszyscy uczniowie spędzili miło czas, było wesoło i radośnie. Dzieci bawiły się wyśmienicie . Na koniec były nagrody- niespodzianki dla uczestników apelu, które wręczała Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz.

ANDRZEJKI

   
 
26.11.2015r. o godz. 14 w świetlicy szkolnej odbyły się "Andrzejki". Andrzejkowe wróżby zorganizowała Agnieszka Dąbrowska przy współpracy z panią Ewą Szymanek. Dzieciom został odczytany list od wróżki, w którym zawarty był magiczny instruktarz do wszystkich wróżb. Andrzejkowe spotkanie było podzielone na dwie części- do pierwszej wykorzystano muzykę relaksacyjną zaś do drugiej muzykę dyskotekową. Dzieci były bardzo zadowolone, bawiły się wspaniale. Na koniec andrzejkowej imprezy każde dziecko zostało zaproszone na poczęstunek.

Konkurs - "Bijące serce przyrody


W dniu 19. 11.2015r odbyło się wręczenie nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku za konkurs plastyczny "Bijące serce przyrody". 17-stu uczniów naszej szkoły dostało nagrody w postaci książek o tematyce przyrodniczej. Nagrodę główną dostał Kacper Gąbka z kl IV. Dzieci ze świetlicy, które również brały udział w konkursie zostały wyróżnione.

Pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej wyróżnienia zdobyły:
Wiktoria Momot kl.II
Aleksandra Chrzanowska kl.I
Zuzanna Kuś kl.II
Klaudia Krzyżak kl.II
Paula Mazur kl.II
Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Gałkowskiej wyróżniono prace:
Wiktorii Sadowskiej kl. V
Weroniki Gozdalskiej kl. III
Pod kierunkiem Pani Ewy Szymanek wyróżnienie zdobyła
Milena Wnuczek kl. III
Listę wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu prezentujemy na stronie głównej naszej szkoły. Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!
 

 

"Jesień w pełni-dary jesieni"

Od 19.10.2015 do 23.10.2015 świetlica szkolna zorganizowała Konkurs plastyczny dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną, pt. "Jesień w pełni- dary jesieni". Do Konkursu przystąpiło łącznie 56- ciu uczniów. Prace plastyczne wykonywano dowolną techniką. W składzie oceniającym prace dzieci były wychowawczynie świetlicy, które jednocześnie były organizatorami Konkursu. 27.10.2015r wyłoniono zwycięzców Konkursu plastycznego " Jesień w pełni- dary jesieni:
I miejsce zajęła Wiktoria Momot- uczennica kl.II "a"
II miejsce zdobyła Julia Zielińska- uczennica kl. I "b"
III miejsce należało do Karoliny Kur-uczennicy kl.III "a"
Ponadto jury postanowiło wyróżnić prace plastyczne uczniów:
Oliwia Ożyp- kl. II "c"
Patryk Łoska- kl. II "c"
Małgorzata Pikuła- kl. II "c"
Jakub Krotkiewicz- kl. II "a"
Zuzanna Kuś- kl. II "a"
Klaudia Krzyżak-kl. II "b"
Celem Konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, nauka planowania pracy różnymi technikami oraz zachęcanie do wspólnej zabawy. Założone cele zostały osiągnięte. Opiekunowie Konkursu wyeksponowały prace dzieci na tablicy znajdującej się w świetlicy. Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy!- Agnieszka dąbrowska, Małgorzata Gałkowska, Ewa Szymanek.

 

"Pszczoła to skarb"

W dniu 02.10.2015 – rozstrzygnięcie konkursu „Pszczoła to skarb”. Wyłoniono laureatów konkursu. Wśród nich jest między innymi uczennica Klaudia Krzyżak, która pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej namalowała pracę plastyczną i została wyróżniona.

 

Odżywiamy się zdrowo

           
W dniu 23.09.2015 grupa dzieci ze świetlicy pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej wraz z grupą "przedszkolaków" pod kierunkiem Wiesławy Rycerz zorganizowały lekcje ,,zdrowego odżywiania się”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że zdrowa żywność jest smaczna i korzystnie wpływa na rozwój człowieka. Szaszłyki owocowo-warzywne wykonali samodzielnie przez dzieci cieszyły się ogromnym uznaniem wśród rówieśników. Uczniowie przekonali się do walorów smakowych i odżywczych "szaszłykowej bomby witaminowej”