Świetlica przy ZPO nr 1

rok szk. 2016/2017

godziny opieki nad dziećmi: 7.00-10.00  11.30-16.30
do świetlicy uczęszczają głównie uczniowie klas młodszych I-III oraz w miarę potrzeb uczniowie klas starszych.

Wychowawcy świetlicy:
Małgorzata Gałkowska
Ewa Szymanek
Agnieszka Dąbrowska

    Świetlica to miejsce, gdzie nasi wychowankowie mogą oczekiwać na rozpoczęcie zajęć i odpocząć po zakończeniu zajęć edukacyjnych, czekając na rodziców. Podstawowym jej zadaniem jest zapewnienie dzieciom fachowej opieki. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, wyrównywać i poszerzać swoją wiedzę stosownie do swoich możliwość i potrzeb. Tu uczniowie odrabiają lekcje, grają w różne gry i zabawy, oglądają bajki na video, grają na komputerach oraz uczestniczą w różnych zajęciach tematycznych oraz zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Gdy dopisuje pogoda, zajęcia sportowe odbywają się na dworze. Nikt nie narzeka na nudę, każdy znajdzie coś dla siebie. Pomocą służą wychowawcy świetlicy, którzy dbają o to, by uczniowie czuli się dobrze i bezpiecznie.
    Celem naszym jest, aby nasi wychowankowie:
- utrwalali kulturę życia codziennego
- nawiązywali prawidłowe relacje z innymi
- byli bezpieczni
- pomagamy uczniom przy odrabianiu lekcji
- doskonalić technikę czytania i liczenia podczas gier i zabaw
- kształtować zainteresowania wychowanków w różnych dziecinach wiedzy: plastyczne, sportowe, teatralne, gry i zabawy planszowe i konstrukcyjne
- prowadzić zajęcia sportowe, ruchowe w formie zabaw i spacerów
- kształtować zdolności poznawcze, pamięć, logiczne myślenie
- wyrabiać u dzieci poczucie godności, uczciwości, życzliwości i szacunku

Konkurs plastyczny
24 kwietnia 2017r świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny
pt ‘’ Wiosna – zielona i radosna” dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Konkurs przygotowany był pod opieką wychowawców świetlicy : p. A Gaj, p. M Gałkowskiej, p. E Szymanek
Nagrodzeni uczniowie:
Julia Bobryk kl. I a
Wiktoria Garbacz kl. II a
Dominika Janczarek kl. II b
Jakub Krotkiewicz kl. III a
Klaudia Wójcicka kl. IV b
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Zielińska kl. I a
Natalia Śrubarek kl. II b
Aleksandra Chrzanowska kl. II b
Natalia Kułaga kl. III c
Małgorzata Pikuła kl. III c
Kinga Krzyżak kl. IV b
Weronika Boś kl. V a
Gabrysia Dobrzańska kl. V b

 

Konkurs plastyczny "Uroki zimy"
 15 lutego 2017 roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt: "Uroki zimy" dla uczniów uczęszczających do świetlicy. Konkurs przygotowany był pod opieką wychowawców :
 p. Anny Gaj, p. Małgorzaty Gałkowskiej , p. Ewy Szymanek.
 Do konkursu zgłoszone zostały 44 prace
 Nagrodzeni uczniowie : Anna Szwedo Ia
 Liliana Jankowska IIB
 Natalia Kułaga IIIc
 Klaudia Wójcicka IVb
 Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Członka Ia
 Wiktoria Garbacz IIa
 Wiktoria Momot IIIa
 Oliwia Czuba IIIa
 Weronika Boś Va
 Gabriela Dobrzeńska Va
 Nagrodzeni uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy, a wyróżnieni dyplomy.
 Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wyeksponowane na tablicy w świetlicy szkolnej.

  

 

„Dziewczynka z zapałkami”

16.12.2016 r. odbyła się inscenizacja oparta na motywach baśni J. CH. Andersena pt.: „Dziewczynka z zapałkami”, przygotowana przez Panią Agnieszkę Dąbrowską oraz Ewę Szymanek i Małgorzatę Gałkowską. W spektaklu udział wzięli uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Nasi wspaniali "aktorzy" , dzięki swojej grze na scenie poznali potrzeby i dostrzegli wartości innych ludzi. Świetnie wczuli się w swoje sceniczne role.
Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz i Pani wice dyrektor Teresa Skorupa oraz wychowawcy przedszkola wraz ze swoimi podopiecznymi i wychowawcy klas I-III z uczniami naszej szkoły. Wzruszenie jakie towarzyszyło podczas gry aktorskiej na scenie było największą nagrodą dla dzieci, które wcieliły się w swoje role. To właśnie im należą się największe podziękowania!!! Zaś my, wychowawcy świetlicy serdecznie im gratulujemy...
 

 

"Czujemy aurę Świąt"
Wychowankowie świetlicy szkolnej wprowadzają do naszej szkoły atmosferę świąteczną. Zrobione przez uczniów bombki ozdabiają choinkę przy wejściu do naszej Placówki.
   

 

KONKURS MIEJSKI „Bombka Bożonarodzeniowa”

W dniu 04.12.2016r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zostali nagrodzeni w konkursie miejskim „Bombka Bożonarodzeniowa”. Uroczystości związane z wręczeniem nagród odbyły się w CKiP w Kraśniku.
Wyróżnione zostały:
Wiktoria Momot – III a
Natalka Kułaga – III c
Słodkie nagrody pocieszenia dostały:
Dominika Gozdalska – II b
Małgorzata Pikuła – III c
Patrycja Boś – III b.
Wszystkie uczennice swoje prace konkursowe wykonały pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej, Małgorzaty Gałkowskiej i Ewy Szymanek.

 

 

 

"Dzień Misia"

 

W dniu 25.11.2016r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej (pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej, Ewy Szymanek i Małgorzaty Gałkowskiej) zorganizowali Apel szkolny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku apel zorganizowany był w nieco innej odsłonie. Głównymi bohaterami imprezy były misie- Kubuś Puchatek, Miś Uszatek I Miś Paddington. Role wymienionych misiów odegrane były przez naszych wychowanków świetlicy-za co bardzo im dziękujemy!.
Druga część apelu skupiła się na konkursach dla pozostałych uczniów naszej szkoły (zagadki o misiach, quiz wiedzy dotyczący misiów, konkurs pt. "Rysuję misia", wyjadanie miodku oraz konkurs literacki-wiersz o misiu). Zostały również zaprezentowane piosenki o misiach przez naszych "przedszkolaków". Wszyscy bawili się znakomicie. Dzieci biorące udział w apelu i konkursach zostały symbolicznie nagrodzone (maskotka) oraz wręczone zostały im dyplomy za udział w zabawie. Część nagród ufundowała Biblioteka szkolna w postaci książek.
Całej imprezie przyglądała się nasza Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz oraz wicedyrektor Pani Teresa Skorupa.
 

"Andrzejki"

23.11.2016r. w świetlicy szkolnej odbyły się zabawy andrzejkowe zorganizowane przez wychowawców świetlicy (Agnieszka Dąbrowska, Małgorzata Gałkowska, Ewa Szymanek).
Celem zajęć było między innymi poznanie i utrwalenie wróżb i zwyczajów andrzejkowych; dostarczenie przeżyć estetycznych, moralnych i społecznych; rozwijanie wyobraźni i fantazji wychowanków; wdrażanie do współdziałania w grupie; wdrażanie do samodyscypliny na zajęciach. Nasi uczniowie bawili się wyśmienicie!
   

 

 

Konkurs plastyczny "Złota, polska jesień "

W dniach od 03.10.2016r. do 17.10.2016r. odbył się Konkurs plastyczny
"Złota, polska jesień", w którym wzięły udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Dostarczono łącznie 55 prac dzieci biorących udział w konkursie. Organizatorami Konkursu były pani Agnieszka Dąbrowska, Małgorzata Gałkowska oraz Ewa Szymanek. Celem Konkursu było min. uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, zachęcanie do wspólnej zabawy oraz rozwijanie zdolności manualnych dzieci.
19.10.2016r. w świetlicy spośród wielu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców Konkursu.
Sylwia Marczenko kl. I a
Marcel Okleciński kl. II a
Oliwia Czuba kl. III a
oraz wyróżniono prace 4 uczniów:
Maja Zielińska I a
Natalia Śrubarek II b
Selena Siembida III a
Milena Lewandowska IV b
Uczniowie dostali upominki w postaci zabawek oraz dyplomy za udział w Konkursie. Wszystkim dzieciom serdecznie Gratulujemy!!!
 

 

"Kuchcikowo"

W dniu 27.09.2016r w świetlicy szkolnej ZPO nr 1 w Kraśniku odbyły się warsztaty kulinarne z serii "Kuchcikowo".  Uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej i Pani Małgorzaty Gałkowskiej sporządzali zdrową sałatkę owocową. Swoją obecnością zaszczyciła nas również nasza pani wice-dyrektor szkoły pani Teresa Skorupa. Uczniowie na chwilę zamienili swoją salę świetlicową w kuchnię i przyrządzali sałatkę owocową. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali  swoje smaczne danie wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Owocowa sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości, a jak smakowała…

 

„Pszczoła to skarb”

W dniu 30.09.2016r w CKiP w Kraśniku  rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pszczoła to skarb”. Uczniowie naszej szkoły ( ZPO nr 1 w Kraśniku) zdobyli nagrody w postaci dyplomów i książek.
Nagrody zdobyły:
Natalia Śrubarek z kl. II b
Wiktoria Momot z kl. III a
Wiktoria Garbacz z kl. II a
Dziewczynki wykonały prace plastyczne i przestrzenne pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej.
Nagrodę również zdobył uczeń z klasy VI b- Jakub Mazurek, którego „przewodnikiem  plastycznym” była pani Beata Kwaśniak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

    

STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM

2013/2014 2014/2015 2015/2016