Świetlica przy ZPO nr 1

rok szk. 2018/2019

godziny opieki nad dziećmi: 7.00-10.00  11.30-16.30
do świetlicy uczęszczają głównie uczniowie klas młodszych I-III oraz w miarę potrzeb uczniowie klas starszych.

Wychowawcy świetlicy:
Małgorzata Gałkowska
Iwona Ptaszek
Agnieszka Dąbrowska

Anna Gaj
Maria Misiak
PLAN PRACY ŚWIETLICY 2018/2019
    Świetlica to miejsce, gdzie nasi wychowankowie mogą oczekiwać na rozpoczęcie zajęć i odpocząć po zakończeniu zajęć edukacyjnych, czekając na rodziców. Podstawowym jej zadaniem jest zapewnienie dzieciom fachowej opieki. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, wyrównywać i poszerzać swoją wiedzę stosownie do swoich możliwość i potrzeb. Tu uczniowie odrabiają lekcje, grają w różne gry i zabawy, oglądają bajki na video, grają na komputerach oraz uczestniczą w różnych zajęciach tematycznych oraz zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Gdy dopisuje pogoda, zajęcia sportowe odbywają się na dworze. Nikt nie narzeka na nudę, każdy znajdzie coś dla siebie. Pomocą służą wychowawcy świetlicy, którzy dbają o to, by uczniowie czuli się dobrze i bezpiecznie.
    Celem naszym jest, aby nasi wychowankowie:
- utrwalali kulturę życia codziennego
- nawiązywali prawidłowe relacje z innymi
- byli bezpieczni
- pomagamy uczniom przy odrabianiu lekcji
- doskonalić technikę czytania i liczenia podczas gier i zabaw
- kształtować zainteresowania wychowanków w różnych dziecinach wiedzy: plastyczne, sportowe, teatralne, gry i zabawy planszowe i konstrukcyjne
- prowadzić zajęcia sportowe, ruchowe w formie zabaw i spacerów
- kształtować zdolności poznawcze, pamięć, logiczne myślenie
- wyrabiać u dzieci poczucie godności, uczciwości, życzliwości i szacunku

 

 

Konkursy plastyczne - KWIECIEŃ 2019
W kwietniu 2019 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w dwóch konkursach plastycznych.
1. „W Krzywym Zwierciadle Stanisław Moniuszko”- zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku.
2. „Tajemnice Księżyca”- zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku.

Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawców świetlicy

 

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO…
Mamy ponowny powód do dumy, ponieważ Weronika Mazurek z klasy II a zdobyła kolejną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych – Super być sportowcem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, nad którym patronat objął burmistrz miasta – pan Wiesław Pardyka.
Uczennica wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem p. Agnieszki Dąbrowskiej.
W dniu 25.04. 2019 roku Weronika została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród połączone z częścią artystyczną oraz poczęstunkiem. Jej nagrodzona praca została zakwalifikowana na wernisaż. Trwałą pamiątką Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych…” jest barwny katalog z reprodukcjami najlepszych rysunków, którego okładką stała się praca naszej uczennicy. Ponadto Weronika otrzymała zestaw do badmintona, skakankę z licznikiem, dyplom, pastele oraz książki.
Gratulujemy!!!


 

SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU WIELKANOCNEGO
W dniach 01.04.2019 – 05.04.2019 w Zespole Szkół Podstawowych Nr 1 odbył się tradycyjnie Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Dąbrowską we współpracy z panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską i Marią Misiak. Do akcji przyłączyły się dzieci z klas 1-3 wraz z Samorządem Uczniowskim. Wcześniej wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych na to wydarzenie. Powstały piękne prace. Można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, palemki, stroiki na drewnianej podstawie ozdobione gałązkami bukszpanu.
Kiermasz upłynął w miłej atmosferze. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Zebraliśmy 416zł!!! Fundusze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone –zgodnie z regulaminem kiermaszu-w części do dofinansowania wycieczki dla uczniów świetlicy szkolnej do Parku Rozrywki w Janowie Lubelskim oraz na nagrody konkursów plastycznych, organizowanych przez wychowawców świetlicy.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Szczególnie Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kraśnickiej oraz rodzicom, którzy wspierali nas rzeczowo i materialnie.
Również Dyrekcji naszej Placówki za przychylność , wsparcie duchowe i za hojność Państwa kupujących na kiermaszu serdecznie dziękujemy!

Wesołych Świąt…
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.

 

Nagroda Wyróżniająca dla naszej uczennicy
przyznana w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym...

Po raz kolejny mamy się czym poszczycić... Uczennica Martyna Łukasiewicz z klasy II  , która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem p. Agnieszki Dąbrowskiej , zdobyła Nagrodę Wyróżniającą w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt: „W bajkowym świecie Mikołajka, Asterixa, Tintina…” zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące oo. Bernardynów w Łodzi. Martynka w nagrodę dostała dyplom za udział w konkursie, teczkę z przewodnikiem turystycznym woj. Łódzkiego, worek na przybory szkolne oraz książkę - „Pieniądze nie rosną na drzewach” i poradnik „Moje pieniądze-sztuka zarabiania, wydawania i oszczędzania”.
Martynka odebrała szczere gratulacje od wychowawców świetlicy oraz Dyrekcji Szkoły.
A.D.

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Witaj Wiosno”
W dniu 01.04.2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla klas I-III Szkoły Podstawowej zorganizowany przez p. A. Dąbrowską we współpracy z wychowawcami świetlicy. Ogółem wpłynęło 45 prac i spośród nich jury w składzie M. Gałkowska, M. Misiak, I. Ptaszek nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
I miejsce - Anna Szwedo III a
II miejsce - Sylwia Marczenko III a
III miejsce - Oliwia Kozyra II a
Wyróżnienia otrzymali:
Marcin Pitera II a
Aleksandra Łycha II b
Alicja Garbacz II b
Zuzanna Ożóg II a
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione z funduszy zebranych podczas Kiermaszu świątecznego.
A.D.

 

Jak dzieci wiosnę przybliżały, czyli zakładamy ogródek w sali.
W dniu 25.03.2019 roku w świetlicy szkolnej wysiewaliśmy rzeżuchę.
Zwyczaj wysiewania rzeżuchy na Wielkanoc, datuje się od czasów Władysława Jagiełły. W Europie poznano ją dzięki Rzymianom. Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Rzeżucha zwiera Witaminy C, A, B1, sole mineralne, olejki eteryczne. Ale to nie jedyne jej zalety - wysiana do dekoracyjnych naczyń będzie ozdobą wnętrza.
Przez cały okres uprawy rzeżuchy (a trwa to około 1,5 tygodnia) dzieci będą podlewały wodą (trzeba to robić codziennie, bardzo ważna jest tu regularność). Pierwsze nasiona kiełkują już po 2–3 dniach. Rzeżucha wyrośnie szybciej, jeśli postawimy ją w słonecznym, ciepłym miejscu, co też uczyniliśmy. Po ok. 10 dniach można już ścinać rzeżuchę i jeść. Właśnie to zamierzamy zrobić…A.D.

 

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
W dniu 18. 03.2019 roku rozpoczęliśmy wielkie przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego, który tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole. Organizatorem jest pani Agnieszka Dąbrowska we współpracy z Panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską oraz Marią Misiak i Anną Gaj.
W dniach od 08. 04. 2019 roku rozpoczniemy sprzedaż stroików wielkanocnych oraz kartek świątecznych wykonanych przez uczniów świetlicy oraz Samorząd Uczniowski i organizatora.
Tym razem również, pragniemy część dochodu ze sprzedaży stroików przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki wyróżnionym uczniom ze świetlicy szkolnej do Parku Rekreacji w Janowie Lubelskim oraz na nagrody dla laureatów konkursów świetlicowych.
Serdecznie zapraszamy
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, za które zakupiono niezbędne produkty do stroików.
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.


 

Konkursy plastyczne - Marzec 2019
W marcu 2019 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w pięciu konkursach plastycznych.
1. „Wodny świat”- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany przez MDK „Koszutka”
2. „XVIII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży”- zorganizowany przez MDK w Oświęcimiu.
3. „Papież- Jan Paweł II Przyjacielem sportu i olimpizmu”- organizator: Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie.
4. „Książka to przyszłość”- organizatorem Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.
5. Cztery pory roku - „Witaj Wiosno”- zorganizowanym przez świetlicę szkolną, przez Panią Agnieszkę Dąbrowską.

Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawców świetlicy. A.D.
 

W ŚWIECIE BAJKI

Dzieci uwielbiają "spektakle". Jeszcze bardziej lubią jednak same tworzyć przedstawienia. Teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Gdy bierzemy udział w sztuce, angażujemy wszystkie zmysły. Dzieciom bardzo to odpowiada, bo współgra z ich sposobem postrzegania świata.
W dniu 15.03.2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z bajką...
Uczniowie zagrali w inscenizacji „Jaś i Małgosia", którą przygotowała A. Dąbrowska. Przybyli ważni dla nas goście - Pani Teresa Skorupa - zastępca dyrektora, uczniowie klas I-III z wychowawcami oraz grupy zerówki z przedszkola.
Przedstawienie, w którym w grę aktorów wcielili się uczniowie świetlicy okazało się być niesamowitym przeżyciem dla widzów. Natomiast świadomość tego, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć postawiony sobie cel, wszystkich zjednoczyło. Teatr to więcej niż nauka, to przede wszystkim doskonała zabawa, kooperacja i emocje. Dlaczego więc nie dać tego dzieciom?...
A.D.
 

KONKURSY PLASTYCZNE - STYCZEŃ 2019

W styczniu uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w 4  konkursach plastycznych:
1.
      „Biała zima?”- Organizator świetlica szkolna ZPO nr 1 Kraśnik.
2.
      „W bajkowym świecie Mikołajka, Asterixa, Tintina…”. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące oo. Bernardynów w Łodzi.
3.
      „Kwiat dziełem doskonałym” - Kwiaty kwitnące na drzewach. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez MDK w Oświęcimiu.
4.
      „Świat w oczach najmłodszych - Super być sportowcem”. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie.

Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawcy świetlicy. A.D.

 

 

Wyniki konkursu plastycznego Biała zima?
W dniu 08.02.2019 roku w świetlicy szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pt. „Biała zima”?, którego koordynatorem była pani Małgorzata Gałkowska Wpłynęło 60 prac plastycznych, spośród których wyłoniono zwycięzców. Nagrody w postaci maskotek, notesów, kredek, samochodów - zabawek oraz figurek - bałwanków, ufundowane zostały z pieniędzy zebranych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Otrzymali je:
Alicja Garbacz II b - opiekun: A. Dąbrowska
Bartłomiej Gązwa II b – opiekun M. Misiak
Piotr Łapa I a – opiekun I. Ptaszek
Oliwier Smołecki I a – opiekun M. Misiak
Przyznano również wyróżnienia dla:
Anita Krotkiewicz I a - opiekun A. Dąbrowska
Weronika Mazurek II a – opiekun A. Dąbrowska
Karolina Kołtun IV a - opiekun I. Ptaszek
Klaudia Wójcicka VI b - opiekun A. Gaj
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
A.D.

 

Gazetki okolicznościowe:
Odpowiedzialna: A. Dąbrowska, M. Gałkowska

„KUCHCIKOWO”- smacznie i zdrowo
W dniu 15.01.2019 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kuchcikowo”. Tym razem wspólnie z uczniami postanowiłam zrobić soki owocowe.
Soki owocowe zawierają te same substancje odżywcze co owoce, z których zostały wykonane. Również powinny znajdować się w codziennym jadłospisie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Są cennym źródłem witaminy C, kwasu foliowego, Wit. E, również magnezu, wapnia i błonnika oraz szeregu aktywnych biologicznie związków takich jak polifenole, karetonoidy o właściwościach profilaktycznych. Zaleca się spożywanie szklanki soku owocowego jako jednej z dziennych porcji owoców. Zdecydowanie soki owocowe, podobnie jak warzywne, powinny znajdować się w codziennym menu.
Uczniowie za pomocą wyciskarki elektrycznej samodzielnie przyrządzali sok ze świeżych owoców-pomarańczy, cytryn, mandarynek, kiwi. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z warunkami działania sprzętu elektrycznego i zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z niego. Największą radość sprawiło wszystkim konsumowanie własnoręcznie przygotowanego soku.
Wszystkim bardzo smakowały przygotowane soki ponieważ były świeże, naturalnie słodkie i nie zawierały żadnych konserwantów.
Owoce zakupione zostały z funduszy zebranych na Kiermaszu Świątecznym.
A.D.

 

SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO
W dniach 04.12.2018 – 14.12.2018 w Zespole Szkół Podstawowych Nr 1 odbył się tradycyjnie Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Panią Agnieszkę Dąbrowską we współpracy z panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską i Marią Misiak. Do akcji przyłączyły się dzieci z klas 1-3 wraz samorządem uczniowskim. Wcześniej wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych na to wydarzenie. Powstały piękne prace. Można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, choinki z papieru, materiału oraz stroiki na drewnianej podstawie ozdobione gałązkami świerku.
Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Zebraliśmy 705zł!!! Fundusze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone – zgodnie z regulaminem kiermaszu - w części jako dofinansowani wycieczki dla uczniów świetlicy szkolnej do Parku Rozrywki w Janowie Lubelskim oraz na nagrody konkursów plastycznych, organizowanych przez wychowawców świetlicy.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Szczególnie Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kraśnickiej oraz rodzicom, którzy wspierali nas rzeczowo i materialnie.
Również Dyrekcji naszej Placówki za przychylność, wsparcie duchowe i za hojność Państwa kupujących na kiermaszu serdecznie dziękujemy!
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.


MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami.
W tym roku podczas Mikołajek w świetlicy szkolnej robiliśmy mikołajowe skarpety, śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju. Dzieci brały udział w quizie dotyczącym wiedzy o Mikołaju. Był też słodki poczęstunek.
A.D.
 

 

 
 

Święta tuż, tuż…
W dniu 27 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy wielkie przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole. Organizatorem jest pani Agnieszka Dąbrowska we współpracy z Panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską oraz Marią Misiak.
W dniach od 04. 12. 2018 roku do 14. 12.2018 roku rozpoczniemy sprzedaż stroików bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych wykonanych przez uczniów świetlicy oraz Samorząd Uczniowski oraz organizatorów.
W tym roku, pragniemy część dochodu ze sprzedaży stroików przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki wyróżnionym uczniom ze świetlicy szkolnej do Parku Rekreacji w Janowie Lubelskim.
Serdecznie zapraszamy
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, za które zakupiono niezbędne produkty do stroików.
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.

 

ANDRZEJKI
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb…
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W dniu 30 listopada 2018 roku odbyły się zabawy andrzejkowe, których uczestnikami byli uczniowie klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Organizatorami imprezy były wychowawczynie świetlicy.
Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Panie czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Każdy uczeń mógł skorzystać z poczęstunku, który przygotowały wychowawczynie świetlicy.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną andrzejkową zabawę. Dzieci zadowolone wróciły do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyły sobie tego magicznego wieczoru.
A.D
.


 

Sprawozdanie z przebiegu Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych Nr1 w Kraśniku– rok szkolny 2018/2019
22 listopada 2018 roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Dzień PluszowegoMisia”. W ramach tego dnia został przeprowadzony konkurs plastyczny, pt. „Mój przyjaciel-Miś”. Ponadto Uczniowie Samorządu Uczniowskiego czytali przedszkolakom bajki o misiach oraz zapoznali najmłodszych uczestników z historią powstania tego święta. Koordynatorem Dnia Pluszowego Misia były wychowawczynie świetlicy szkolnej: Pani Agnieszka Dąbrowska, Iwona Ptaszek, Maria Misiak, Małgorzata Gałkowska.
Konkurs plastyczny:
• przedmiotem konkursu plastycznego było wykonanie pracy z racji obchodzonego święta, głównym tematem był miś wykonany przez uczestników w dowolnym formacie i dowolną techniką, z możliwością wykonania różnorodnych form plastycznych,
• cel konkursu: rozwijanie kreatywności i rozwijanie dziecięcych talentów, popularyzacja misia jako najlepszej maskotki dzieci,
• komisja powołana do oceny prac plastycznych konkursowych: P. Agnieszka Dąbrowska,
P. Małgorzata Gałkowska.
Na ręce komisji zostały złożone wszystkie prace dzieci dostarczone przez wychowawców klas szkolnych oraz grup przedszkolnych. Łącznie wpłynęło 57 prac. Podczas oceniania komisja brała pod uwagę poziom wykonania, technikę, estetykę i kreatywność.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Adrianna Jamróz z klasy Ia
II miejsce- Julia Dudzińska Ib
III miejsce- Alicja Członka IIIa
Wyróżnienia:
Klaudia Pażybut IIb
Adam Zięba Ia
Alan Machulak Ia
Ryszard Stefaniak Ia
Marcel Żukowski Ia

Grupy Przedszkolne:
Gr. I – Karina Sosnówka
Gr. II – Nicola Łęczycka
Gr. III - Daria Leonowicz
Gr. IV - Amelia Puzoń
Gr. V - Jan Syroka
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dodatkowo zwycięzcy nagrody
rzeczowe w postaci maskotek.
Czytanie bajek najmłodszym:
• przedmiotem „akcji” było zaprezentowanie wierszy i bajek o misiach wybranych przez siebie autorów lub swojej własnej twórczości,
• cel : popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i
recytatorskich, : popularyzacja misia jako najlepszej maskotki dzieci, rozbudzanie wyobraźni i emocji.

I miejsce dla naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Dnia 5 listopada 2018 roku nastąpiło podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "100 - lecie Odzyskania Niepodległości w oczach dziecka" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 46 w Bytomiu im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego.
Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie nadruku na koszulkę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczennica naszej szkoły- Weronika Mazurek z klasy IIa, która wykonała pracę pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej zdobyła I miejsce. Nagrodą dla zwyciężczyni była koszulka z nadrukiem jej pracy plastycznej oraz gra interaktywna, piórnik i Księga Baśni Świata.
W dniu 22 listopada 2018 roku podczas apelu szkolnego Weronika odebrała szczere gratulacje od Dyrektora Szkoły Pani Krystyny Krotkiewicz.
A.D

„Świat kredkami malowany”…
W dniu 13.11.2018 roku na kolejnych zajęciach „Kreatywnie”, postanowiłam pokazać uczniom w jaki inny sposób możemy wykorzystać kredki świecowe ,by stworzyć niesamowite i niepowtarzalne obrazki, a wszystko poprzez proces ogrzewania. Przepis jest bardzo prosty w wykonaniu.
Pierwszym pomysłem jest przymocowanie kredek (działa przy użyciu sylikonu bądź mocnej taśmy dwustronnej) do podobrazia bądź tworzywa które ma służyć jako obraz i podgrzewanie kredek strumieniem z suszarki. Kredki topiąc się utworzą fantazyjne wzory.
Drugim pomysłem jest zwykłe rozpuszczenie kredek w różnych foremkach i umieszczenie ich w piekarniku, gdzie je pieczemy jak zwykłe ciasto.
Celem zajęć było kształtowanie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz możliwości twórczych dzieci. Rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych. Przygotowanie do twórczego działania w przyszłości. Rozwijanie ekspresji plastycznej. Kształtowanie wiary we własne siły i możliwości twórcze.
Ponad zajęcie tego typu dają dzieciom zadowolenie i radość płynącą z możliwości tworzenia .
A.D.


Gazetki okolicznościowe:
Odpowiedzialna: A. Dąbrowska, M. Gałkowska
 
 

Konkursy plastyczne- Listopad 2018
W listopadzie 2018 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w sześciu konkursach plastycznych.
1. „Jesień w oczach dziecka”- Ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany dla wychowanków świetlic przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach.
2. „Dobranocki z dawnych lat - Miś Paddington”-Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.
3. „Anioły są takie…”- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny-organizator Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.
4. „Mój Przyjaciel Miś”- zorganizowanym przez świetlicę szkolną, przez Panią Agnieszkę Dąbrowską i Iwonę Ptaszek.
5. „Zapobiegajmy pożarom”- zorganizowany przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie.
6. „Bombka na świąteczną choinkę”- zorganizowany przez CKiP w Kraśniku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.
Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawców świetlicy

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni".
Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka .Pozwala mu bowiem uzewnętrzniać swoje marzenia i pragnienia, rozwijać twórczą inicjatywę. Wyrabia u dzieci poczucie ładu, porządku i estetyki. Pobudza rozwój umysłowy i emocjonalny, stwarza możliwość wielorakich doświadczeń. Jest ona także niezmiernie bogatym źródłem satysfakcji.
Poprzez organizowanie różnorodnych form aktywności plastycznej dzieci pozbywają się zahamowań i poczucia niepewności. Uczą się wiary we własne siły i możliwości twórcze.
W dniu 16.10.2018 roku podsumowano „świetlicowy” konkurs plastyczny, pt.” Barwy jesieni”. Wpłynęło 68 prac uczniów, z których komisja w składzie: Agnieszki Dąbrowskiej, Małgorzaty Gałkowskiej i Iwony Ptaszek, wyłoniła 12 zwycięzców.
Nagrody otrzymały:
Julia Rak kl.I b
Oliwia Kozyra kl. II a
Emilia Bożek kl.IV b

Wyróżnienia otrzymały:
Anita Krotkiewicz kl. I a
Julia Bartosiak kl. I a
Martyna Łukasiewicz kl. IIa
Wiktoria Dębniak kl. II a
Błażej Sokal kl. II a
Zuzanna Ożóg kl. II a
Małgorzata Ożóg kl. II a
Weronika Mazurek kl. II a
Alicja Garbacz kl. II a
Wszystkie prace plastyczne zostały wykonane przez uczniów nad którymi opiekę sprawowały wychowawczynie świetlicy. Wręczone nagrody za konkurs zostały zakupione z pozyskanych funduszy zebranych podczas Kiermaszy Świątecznych organizowanych przez świetlicę szkolną oraz darczyńców współpracujących ze świetlicą szkolną ZPO nr 1 w Kraśniku.
Gratulujemy zwycięzcom!!!
A.D.

 

Konkursy plastyczne - PAŹDZIERNIK 2018
W październiku 2018 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w trzech konkursach plastycznych.
1. „Kalendarz 2019”-ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.
2. „Październik- Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”- „Kolorowa jesień”- konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
3. „100 – lecie Odzyskania Niepodległości Polski w oczach dziecka”- ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 46 w Bytomiu.

Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawców świetlicy.
 

"Kreatywnie"
Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół
.
W dniu 09.10.2018 roku odbyły się kolejne zajęcia "Kreatywnie". Tym razem uczniowie z klasy II a oraz II b pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej poznali przepis na masę porcelanową, z której tworzyli jesienne liście i nie tylko...

Masa porcelanowa jest dużo delikatniejsze od masy solnej i pozwala tworzyć bardzo szczegółowe i filigranowe dekoracje. Dodatkowo połączenie masy z brokatem zachwyca dzieci i umożliwia stworzenie w szybki sposób efektownych dekoracji. Gotowe prace z masy porcelanowej suszymy na kartce około 12 godzin i nasze dekoracje są gotowe. Gdy spojrzymy na nasze prace pod światło lub przy lampce zobaczymy jak pięknie przenika przez nie światło. Możliwość odbijania w masie pieczątek, czy odciskania gałązek sprawia, że efekt końcowy oczaruje nie tylko dzieci.

Nie ma nic piękniejszego, jak szczęśliwe dzieci...

A.D.

 

„Pszczoła to skarb”
W dniu 05.10.2018r w CKiP w Kraśniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pszczoła to skarb”. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Uczniowie naszej szkoły (ZPO nr 1 w Kraśniku) zdobyli nagrody w postaci dyplomów i książek, które zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka, Wicestarostę Powiatu Kraśnickiego Mariusza Sochę oraz Stanisława Różyńskiego, prezesa zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. Podczas uroczystości wręczania nagród dzieci miały okazję skorzystać z kawiarenki i poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Wszyscy laureaci konkursu obejrzeli również bajkę „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska”.
Nagrody zdobyły:
Alicja Garbacz z kl. II b
Lena Lewandowska z kl. II b
Dziewczynki wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej .
Nagrodzeni również zostali uczniowie z klasy VI b
Milena Lewandowska
Wojciech Szwedo, których „przewodnikiem plastycznym” była pani Beata Kwaśniak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

 

„KUCHCIKOWO”- smacznie i zdrowo
25.09.2018 roku uczniowie klas IIa i II b uczestniczyli w WARSZTATACH KULINARNYCH zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Dąbrowską.
W ramach zajęć przygotowali pyszne koktajle owocowe. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu różnych owoców. Były to smaczne napoje przyrządzone z różnych owoców cytrusowych takich jak pomarańcza, ananas, winogron, brzoskwinie i wiele innych. Owoce te wyróżniają się ciekawym smakiem i właściwościami i zawierają cenne witaminy.
Każdy uczeń mógł poprzez różne zmysły poznać smak, wygląd oraz zapach owoców. Wspólna praca zaowocowała dużą porcją zdrowego, naturalnego deseru w postaci kolorowego koktajlu. Robienie koktajli jest dobrym sposobem na urozmaicenie diety dziecka poprzez miksowanie różnych owoców.
Zajęcia te pozwoliły uczniom na wykazanie się umiejętnością współpracy w grupie, zaangażowania w działanie oraz doświadczenia nowych działań. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin. Efekty pracy podziwiali wychowawcy świetlicy, którzy zostali poczęstowani niezwykłymi przysmakami. Wspólnie z uczniami dziękujemy Pani Magdalenie Pyzik, która pomogła nam w przygotowaniach do Warsztatów.
A.D.

 

„Kreatywnie”
Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka…
W dniu 19.09.2018roku w świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyły się zajęcia z cyklu „Kreatywnie”.
Celem zajęć było:
• zachęcanie uczniów do podejmowania inicjatywy,
• rozwijanie samodzielności oraz wytrwałości w działaniu,
• pobudzanie i rozwijanie ekspresyjnego wyrażania myśli poprzez wybrane formy plastyczne,
• wzmacnianie wiary we własne możliwości i podnoszenie samooceny uczniów,
• rozwijanie zdolności manipulacyjnych,
• integracja grupy.
Uczniowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej rozwijali swoją osobowość twórczą wykonując prace plastyczno- techniczne o tematyce jesiennej- liście z papieru, pszczoły na drewnianym pniu, jabłka z plastikowych butelek. Wszystkie skończone przez uczniów prace stały się nieodzownym elementem wystroju świetlicy oraz ozdobiły tablicę ekspozycyjną „Z życia świetlicy”.
A.D.

 

Konkursy plastyczne-WRZESIEŃ 2018
We wrześniu 2018 roku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w pięciu konkursach plastycznych.
1. „Pokoloruj swój świat”- organizowany przez Samorząd Województwa Lubelskigo.
2. „Niepodległa to My”- zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
3. „Pszczoła to skarb”- organizator: CKiP Kraśnik we współpracy z Organizatorami XXXVII Wojewódzkich Spotkań Pszczelarskich.
4. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- pomagamy i chronimy”- organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku.
5. Cztery pory roku- „Barwy jesieni”- zorganizowanym przez świetlicę szkolną, przez Panią Agnieszkę Dąbrowską.

Przedstawiamy niektóre prace plastyczne, które biorą udział w w/w konkursach. Zostały one wykonane przez uczniów świetlicy pod czujnym „okiem” wychowawców świetlicy.
  
 

STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM

2013/2014 2014/2015 2015/20162016/20172017/2018