AKTUALNOŚCI

 

„Mój Chrystus Połamany”
26 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć sztukę pt. „Mój Chrystus Połamany” wystawioną przez młodych aktorów – uczniów z klasy VI B, przygotowaną pod kierunkiem s. Emmanueli Kalinowskiej i p. Beaty Kwaśniak.
Bohaterem opowieści był Chrystus Połamany, którego zakonnik kupił w czwartek na rynku. Sztuka ukazywała problemy, z którymi borykają się w codziennym życiu nasze polskie rodziny: brak czasu dla starszych, chorych rodziców, chęć zdobycia bogactwa za wszelką cenę, postawienie kariery na pierwszym miejscu w życiu czy alkoholizm.
Jeśli ze swojego codziennego życia usuniemy Boga – mamy w sercu smutek i pustkę. Chrystus połamany, którego zakonnik kupił na targu za złotówkę, przemienił życie tych ludzi. Trzeba tylko umieć wsłuchać się w Jego głos i realizować Jego plan na nasze życie. To On sprawił, że syn – biznesmen przeprosił umierającą matkę za to, że ją opuścił, zostawił; matka – alkoholiczka zerwała z nałogiem, znalazła pracę i zaczęła opiekować się rodziną; kobieta, która prowadziła grzeszne życie, odnalazła drogę do Boga, a sprzedawca z targu, nastawiony tylko na zysk, pojednał się ze staruszką, której żałował bułki, bo nie było ją na nią stać.
Młodzi aktorzy starali się przekonać widownie, że „Chrystus kocha każdego człowieka, On chodzi i znajduje się pomiędzy wszystkimi rzeczami tej pogmatwanej i nieprawdopodobnej rupieciarni, jaką jest życie. Istotne jest, aby umieć Go szukać”. Chrystusa można odnaleźć wszędzie, wystarczy tylko mała, jak ziarnko gorczycy wiara. Jezus zmartwychwstał i żyje, jest pośród nas. Na koniec artyści zaprosili uczniów do wspólnego tańca na chwałę Boga i życzyli wszystkim, aby spotykali Jezusa każdego dnia w swoim życiu. 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„MĘKA PAŃSKA W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „MĘKA PAŃSKA W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”
Gratulujemy uczennicom, które w II etapie konkursu w Archidiecezji Lubelskiej osiągnęły sukces:
W kategorii - klasy I - III
II miejsce - Adrianna Jamróz z kl. I a
Wyróżnienia - Wiktoria Dębniak z kl. II a i Julia Sobutka z kl. III a
W kategorii - klasy IV - VI
III miejsce - Zuzanna Kamińska z kl. IV b

W szkolnym etapie tego konkursu zwyciężyli:
W kategorii - klasy I - III
I miejsce - Adrianna Jamróz z kl. I a
II miejsce – Wiktoria Dębniak z kl. II a
III miejsce - Julia Sobutka z kl. III a
Wyróżnienia – Paulina Kępowicz z kl. III a i Anita Krotkiewicz z kl. I a


W kategorii - klasy IV - VI
I miejsce – Karolina Kur z kl. VI a
II miejsce – Oliwia Czuba z kl. V a
III miejsce - Zuzanna Kamińska z kl. IV b
Wyróżnienia – Barbara Grabka z kl. VI b i Klaudia Wójcicka z kl. VI b
 

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO…
Mamy ponowny powód do dumy, ponieważ Weronika Mazurek z klasy II a zdobyła kolejną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych – Super być sportowcem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, nad którym patronat objął burmistrz miasta – pan Wiesław Pardyka.
Uczennica wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem p. Agnieszki Dąbrowskiej.
W dniu 25.04. 2019 roku Weronika została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród połączone z częścią artystyczną oraz poczęstunkiem. Jej nagrodzona praca została zakwalifikowana na wernisaż. Trwałą pamiątką Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych…” jest barwny katalog z reprodukcjami najlepszych rysunków, którego okładką stała się praca naszej uczennicy. Ponadto Weronika otrzymała zestaw do badmintona, skakankę z licznikiem, dyplom, pastele oraz książki.
Gratulujemy!!!


SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU WIELKANOCNEGO
W dniach 01.04.2019 – 05.04.2019 w Zespole Szkół Podstawowych Nr 1 odbył się tradycyjnie Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Dąbrowską we współpracy z panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską i Marią Misiak. Do akcji przyłączyły się dzieci z klas 1-3 wraz z Samorządem Uczniowskim. Wcześniej wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych na to wydarzenie. Powstały piękne prace. Można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, palemki, stroiki na drewnianej podstawie ozdobione gałązkami bukszpanu.
Kiermasz upłynął w miłej atmosferze. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Zebraliśmy 416zł!!! Fundusze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone –zgodnie z regulaminem kiermaszu-w części do dofinansowania wycieczki dla uczniów świetlicy szkolnej do Parku Rozrywki w Janowie Lubelskim oraz na nagrody konkursów plastycznych, organizowanych przez wychowawców świetlicy.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Szczególnie Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kraśnickiej oraz rodzicom, którzy wspierali nas rzeczowo i materialnie.
Również Dyrekcji naszej Placówki za przychylność , wsparcie duchowe i za hojność Państwa kupujących na kiermaszu serdecznie dziękujemy!

Wesołych Świąt…
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.

Nagroda Wyróżniająca dla naszej uczennicy
przyznana w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym...
Po raz kolejny mamy się czym poszczycić... Uczennica Martyna Łukasiewicz z klasy II a , która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem p. Agnieszki Dąbrowskiej , zdobyła Nagrodę Wyróżniającą w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt: „W bajkowym świecie Mikołajka, Asterixa, Tintina…” zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące oo. Bernardynów w Łodzi. Martynka w nagrodę dostała dyplom za udział w konkursie, teczkę z przewodnikiem turystycznym woj. Łódzkiego, worek na przybory szkolne oraz książkę - „Pieniądze nie rosną na drzewach” i poradnik „Moje pieniądze-sztuka zarabiania, wydawania i oszczędzania”.
Martynka odebrała szczere gratulacje od wychowawców świetlicy oraz Dyrekcji Szkoły.
A.D.


W ŚWIECIE BAJKI

D
zieci uwielbiają "spektakle". Jeszcze bardziej lubią jednak same tworzyć przedstawienia. Teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Gdy bierzemy udział w sztuce, angażujemy wszystkie zmysły. Dzieciom bardzo to odpowiada, bo współgra z ich sposobem postrzegania świata.
W dniu 15.03.2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z bajką...
Uczniowie zagrali w inscenizacji „Jaś i Małgosia", którą przygotowała A. Dąbrowska. Przybyli ważni dla nas goście - Pani Teresa Skorupa - zastępca dyrektora, uczniowie klas I-III z wychowawcami oraz grupy zerówki z przedszkola.
Przedstawienie, w którym w grę aktorów wcielili się uczniowie świetlicy okazało się być niesamowitym przeżyciem dla widzów. Natomiast świadomość tego, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć postawiony sobie cel, wszystkich zjednoczyło. Teatr to więcej niż nauka, to przede wszystkim doskonała zabawa, kooperacja i emocje. Dlaczego więc nie dać tego dzieciom?...
A.D.

 

Dzień Otwarty
Dnia 28.02.2019 r. w w naszej placówce odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zdrowo, kolorowo, witaminowo”. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz, która przywitała zebranych gości i zapoznała z ofertą edukacyjną szkoły.
Swoją obecnością zaszczycił nas pan Krzysztof Babisz przedstawiciel Urzędu Miasta Kraśnik. Rodzice wraz z dziećmi mogli obejrzeć prezentację multimedialną informującą o działalności naszej placówki. Uczniowie klas zerowych, kl. I b i III a zaprezentowali część artystyczną dotyczącą zdrowego stylu życia.
Następnie odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu plastycznego
„Zdrowo, kolorowo, witaminowo” pod patronatem honorowym pana Wojciecha Wilka Burmistrza Miasta Kraśnik. Na zakończenie rodzice i dzieci degustowali zdrową żywność przygotowaną przez rodziców. Podsumowaniem Dnia Otwartego było zwiedzanie szkoły.

Zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych

Zwycięstwo w konkursie Come to „Górka”
Dnia 1 lutego 2019r. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbył się konkurs z języka angielskiego Come to „Górka”. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu kraśnickiego. Uczeń naszej szkoły Kacper Kurczak z klasy VIII b zajął I miejsce.
Uczestnicy odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę z różnych dziedzin życia w krajach anglojęzycznych oraz znajomość gramatyki i słownictwa.
Kacper okazał się najlepszy.
Gorąco mu gratulujemy!!!
A.G.

SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO
W dniach 04.12.2018 – 14.12.2018 w Zespole Szkół Podstawowych Nr 1 odbył się tradycyjnie Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Panią Agnieszkę Dąbrowską we współpracy z panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską i Marią Misiak. Do akcji przyłączyły się dzieci z klas 1-3 wraz samorządem uczniowskim. Wcześniej wychowawcy świetlicy wspólnie z uczniami zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych na to wydarzenie. Powstały piękne prace. Można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, choinki z papieru, materiału oraz stroiki na drewnianej podstawie ozdobione gałązkami świerku.
Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Zebraliśmy 705zł!!! Fundusze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone – zgodnie z regulaminem kiermaszu - w części jako dofinansowani wycieczki dla uczniów świetlicy szkolnej do Parku Rozrywki w Janowie Lubelskim oraz na nagrody konkursów plastycznych, organizowanych przez wychowawców świetlicy.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe. Szczególnie Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kraśnickiej oraz rodzicom, którzy wspierali nas rzeczowo i materialnie.
Również Dyrekcji naszej Placówki za przychylność, wsparcie duchowe i za hojność Państwa kupujących na kiermaszu serdecznie dziękujemy!
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.

 

Stypendyści „Jedynki”
11 grudnia 2018r w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018 – 2019.
Dwoje uczniów naszej szkoły Kacper Gąbki z kl. VII a oraz Aleksandra Młynarczyk z kl. VIII b – za wybitne osiągnięcia w nauce zostało wyróżnionych stypendiami. Wraz z uczniami w gali uczestniczyła pani dyrektor - Krystyna Krotkiewicz oraz p. Anna Gąbka. Dyplomy wręczył Marszałek Województwa Lubelskiego p. Jarosław Stawiarski.
A.G.

ANDRZEJKI
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb…
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W dniu 30 listopada 2018 roku odbyły się zabawy andrzejkowe, których uczestnikami byli uczniowie klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Organizatorami imprezy były wychowawczynie świetlicy.
Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Panie czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Każdy uczeń mógł skorzystać z poczęstunku, który przygotowały wychowawczynie świetlicy.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną andrzejkową zabawę. Dzieci zadowolone wróciły do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyły sobie tego magicznego wieczoru.
A.D
.

Święta tuż, tuż…
W dniu 27 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy wielkie przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole. Organizatorem jest pani Agnieszka Dąbrowska we współpracy z Panią Iwoną Ptaszek, Małgorzatą Gałkowską oraz Marią Misiak.
W dniach od 04. 12. 2018 roku do 14. 12.2018 roku rozpoczniemy sprzedaż stroików bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych wykonanych przez uczniów świetlicy oraz Samorząd Uczniowski oraz organizatorów.
W tym roku, pragniemy część dochodu ze sprzedaży stroików przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki wyróżnionym uczniom ze świetlicy szkolnej do Parku Rekreacji w Janowie Lubelskim.
Serdecznie zapraszamy
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, za które zakupiono niezbędne produkty do stroików.
Zespół wychowawców świetlicy
A.D.

Konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostka
Konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce
Parafia Wniebowzięcia NMP w Kraśniku w 450 rocznicę „narodzin dla nieba”-patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki zorganizowała konkurs plastyczny „Scena z życia św. Stanisława Kostki” oraz konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce dla uczniów klas I-IV .
25 listopada 2018 r. w kościele został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:
Paulina Kępowicz z kl. III a - I miejsce
Julia Zielińska z kl. IV b oraz Oliwier Smołecki kl. I a - II miejsce
Natalia Smołecka z kl. IV b - III miejsce
Wyróżnienie otrzymał Maciej Pietras z kl. II a.
Natomiast finał międzyszkolnego konkursu wiedzy o św. Stanisławie Kostce odbył się w naszej szkole 26 listopada 2018r. Organizatorami finału były: s. Emmanuela Kalinowska i p. Beata Kwaśniak.
Finaliści z trzech szkół - SP nr 1, PSP nr 2 i SP z Kowalina w pierwszej części konkursu rozwiązywali test. Następnie po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, odbyła się druga część konkursu – walka o trzecie miejsce chłopców z PSP 2 i SP z Kowalina, którzy w pierwszej część otrzymali taką samą ilość punktów.
Nagrody i dyplomy wręczyła uczniom Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz.
Gratulujemy uczniom „1”, którzy zdobyli I miejsce – Basi Grabce z kl. VI b i II miejsce – Kacprowi Gąbce z kl. VII a oraz Bartoszowi Kowalskiemu z kl. IV z SP w Kowalinie za zajęcie III miejsca.
s. E.Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Podobnie, jak co roku w październiku, uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: Książka to przyszłość.
W związku z tym świętem na uczniów naszej szkoły czekały liczne akcje i konkursy:
„Kolorowa jesień” osoby nagrodzone: Oliwier Smołecki, Aleksandra Łycha, Julia Sobutka, Zuzanna Kamińska.
„Mój lapbook” nagrody otrzymali: Bartosz Sagan, Oliwia Czuba, Wojciech Szwedo, Oliwia Kamola, Jakub Sagan, Aleksandra Rupeć, Dominika Grabowska i Wernika Pąk.
Czytelnikiem miesiąca zostali: Nikola Rapciuk kl.1 b i Kamil Krzyżak z klasy 6 b.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
B.K.


W 100–lecie Odzyskania Niepodległości
W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole zorganizowano konkurs literacki ”Moja rodzina w Niepodległej Ojczyźnie” i plastyczny „Niepodległa to My”. Konkursy były skierowane do uczniów klas I-VIII. Komisja nagrodziła następujące osobyPiramida zdrowia:
konkurs literacki: Natalia Dzikowska, Jakub Sagan, Karol Tokarzewski, Marcel Jamróz- organizator p. Anna Włoda
konkurs plastyczny: Julia Bartosiak, Lena Lewandowska, Lena Jamróz, Amelia Mazurek- organizator p. Teresa Skorupa i p. Beata Kwaśniak.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.
B.K.

 

I miejsce dla naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Dnia 5 listopada 2018 roku nastąpiło podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "100 - lecie Odzyskania Niepodległości w oczach dziecka" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 46 w Bytomiu im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego.
Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie nadruku na koszulkę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczennica naszej szkoły- Weronika Mazurek z klasy IIa, która wykonała pracę pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej zdobyła I miejsce. Nagrodą dla zwyciężczyni była koszulka z nadrukiem jej pracy plastycznej oraz gra interaktywna, piórnik i Księga Baśni Świata.
W dniu 22 listopada 2018 roku podczas apelu szkolnego Weronika odebrała szczere gratulacje od Dyrektora Szkoły Pani Krystyny Krotkiewicz.
A.D

Ślubowanie klas pierwszych
Dzień 9 listopada to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy "Dzień Patrona" naszej szkoły. To także dzień w którym uczciliśmy   100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
34 uczniów klas pierwszych zdało w tym dniu swój pierwszy egzamin i  zostało pasowanych na uczniów SP nr 1.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci muszą sprostać nowym wymaganiom jakie stawiają przed nim nauczyciele.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowali się pod okiem wychowawczyń. Od początku roku szkolnego uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. W związku ze stuleciem Odzyskania Niepodległości miała charakter patriotyczny. Uczniowie mimo dużej tremy doskonale zaprezentowali swój program artystyczny. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a o godz. 11:11 wspólne odśpiewanie  "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani przez Dyrekcję Szkoły p. Krystynę Krotkiewicz i p. Teresę Skorupę. Na koniec uroczystości wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce. D.A.

Dzień Postaci z Bajek
5
listopada był szczęśliwym dniem w naszej szkole. Dzięki wspaniałym pomysłom uczniów na przebranie mogliśmy przez cały dzień śpiewać „Witajcie w naszej bajce”. I właśnie takie hasło przyświecało nam tego dnia. Cały poniedziałkowy dzień poświęcony był właśnie postaciom z bajek i radosnej zabawie. Przyświecała nam myśl, że szkoła to nie tylko nauka. Szkoła - to także czas zabawy, uśmiechu, radości z bycia dzieckiem. Wykorzystajmy każdą możliwość, aby tak krótkie dzieciństwo wypełniła radość i szczęście. W przyszłości na pewno zaowocuje to wypuszczeniem w świat pewnego siebie i swoich wartości młodego człowieka. I.P

Książka miesiąca.
W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przeprowadzono szereg działań, których celem było propagowanie czytelnictwa. Uczniowie wzięli licznie udział w konkursach czytelniczych.
Jednym z nich był konkurs "Książka miesiąca", który pozwolił stworzyć ranking najpopularniejszych wśród uczniów książek. W tym roku na pierwszym miejscu znalazła się: "Charlie i fabryka czekolady".  T.S.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Wolna i Niepodległa” w SP 1
18 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Wolna i Niepodległa”. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie twórczości o tematyce patriotycznej, zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
* I kategoria – uczniowie kl. IV- VIII SP,
* II kategoria – uczniowie kl. III gimnazjum.
Jury oceniało dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję oraz interpretację utworu. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Komisja przyznała następujące miejsca:
*I kategoria – uczniowie kl. IV- VIII SP:
1. miejsce Aleksandra Markoff – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3,
2. miejsce Nikola Lewandowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5,
3. miejsce Katarzyna Gozdalska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2.
* II kategoria – uczniowie kl. III gimnazjum:
1. miejsce Alicja Żurek,
2. miejsce Karolina Kulpa,
3. miejsce Dominika Grządka.
Uczennice reprezentowały Publiczne Gimnazjum nr 2.
Konkurs poezji patriotycznej był, zgodnie z oczekiwaniem organizatorów, okazją do spotkania z niezwykłymi dziełami literatury polskiej różnych epok oraz dojrzałej refleksji nad historią i współczesnym kształtem naszej Ojczyzny. Laureaci otrzymali z rąk Dyrektora ZPO1 - Pani Krystyny Krotkiewicz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy. Dla uczniów i opiekunów przygotowano słodki poczęstunek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Koordynatorem konkursu była Pani Anna Włoda. O piękną dekorację sali zadbała, jak zawsze, Pani Małgorzata Gałkowska.
A.W.

 

„Pszczoła to skarb”
W dniu 05.10.2018r w CKiP w Kraśniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pszczoła to skarb”. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Uczniowie naszej szkoły ( ZPO nr 1 w Kraśniku) zdobyli nagrody w postaci dyplomów i książek, które zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka, Wicestarostę Powiatu Kraśnickiego Mariusza Sochę oraz Stanisława Różyńskiego, prezesa zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. Podczas uroczystości wręczania nagród dzieci miały okazję skorzystać z kawiarenki i poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Wszyscy laureaci konkursu obejrzeli również bajkę „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska”.
Nagrody zdobyły:
Alicja Garbacz z kl. II b
Lena Lewandowska z kl. II b
Dziewczynki wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej .
Nagrodzeni również zostali uczniowie z klasy VI b
Milena Lewandowska
Wojciech Szwedo, których „przewodnikiem plastycznym” była pani Beata Kwaśniak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! A.D.

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego
Dnia 28 września 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego ZPO Nr1 w Kraśniku, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Spośród wszystkich chętnych do pracy w samorządzie, podczas tajnych wyborów wyłoniono 25 uczniów. Został wybrany zarząd SU, w składzie: Weronika Gozdalska – przewodnicząca, Weronika Zielińska – z-ca przewodniczącej, Aleksandra Młynarczyk – sekretarz.
Opiekunami wspierającymi pracę Samorządu Uczniowskiego zostali: p. Iwona Ptaszek,
p. Jarosław Nieradko i p. Sławomir Tyc.

Gratulujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego!!!
Życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2018/2019.
I.P.

Dzień Chłopaka i Otrzęsiny Klas IV
27 września w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie klas IV wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Całą zabawę prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką opiekuna SU pani Iwony Ptaszek. Uczniowie klas czwartych podczas otrzęsin mieli do wykonania zadania: rysowanie swojej wychowawczyni, quiz z wiedzy o szkole, picie mleka na czas oraz zmagania sportowe.
Uczniowie z radością i uśmiechem na twarzy wykonali wszystkie zadania i tym samym pomyślnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej klas IV – VIII.
W tym dniu święto mieli także nasi chłopcy, uwiecznieniem wspaniałego dnia była dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili. I.P.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września.